Loading....

Taki jestem niedobry pies i Cię zjem – behawiorysta w Mysłowicach

behawiorysta myslowice - amstaf tajson

Amstaff to agresywny pies i szkolony do walk oraz nie nadaje się na psa rodzinnego. Takie często słyszy się opinie na temat tej rasy. Każdy, kto słyszał co nieco na temat tych psów, a nie miał z nimi kontaktu, ma pewne obawy przy pierwszym kontakcie. Praca jako behawiorysta w Mysłowicach potwierdziła nasze dotychczasowe doświadczenia z tą rasą.

Popatrzcie na zdjęcie Tajsona. Co myślicie ? Uśmiecha się ? Może nie idźmy, aż tak w antropomorfizację (uczłowieczanie) psa. Mogę natomiast stwierdzić jako behawiorysta, że Tajson to bardzo rodzinny pies, który jest wpatrzony w swojego właściciela.

Behawiorysta w Mysłowicach – jak działamy ?

Rodzina Tajsona zwróciła się z prośbą o pomoc. Jako behawiorysta w Mysłowicach działający, zajmujemy się nawet najtrudniejszymi przypadkami ! Opiekunowie nie mogli sobie poradzić z kilkoma problemami. Pies mieszkał razem ze swoją matką. Bardzo sympatyczną amstaffką, która była nieco mniej ruchliwa niż jej syn. Dokładnie pamiętam jak wyglądało nasze powitanie. Tajson praktycznie wlazł na mojej kolana i próbował wylizywać mój “pysk”. Oba psy miały zdecydowany nadmiar energii, którą próbowały w “jakiś”, zazwyczaj nieodpowiedni sposób spożytkować. Właściciel nie wiedział, że psu nie wystarczy spacer 10-15 minut, na załatwienie potrzeb! Jeżeli pies ma być spokojny, to potrzebuje także innej stymulacji. Właśnie od tego jesteśmy, aby przede wszytki pokazywać jak pracować z psem.

Agresja – odwieczny problem behawioralny psów

Głównym powodem konsultacji, była jednak agresja jaką wykazywał pies w stosunku do innych psów oraz w obronie właściciela. Tajson podczas spaceru na konsultacji behawioralnej, zachowywał się całkiem przyzwoicie. Pies był dosyć spokojny i skupiał się na właścicielu, co nawet go zdziwiło. Zaleta luźnej smyczy, zamiast kolczatki i żyłki. Pies także przejawiał zachowania obronne w stosunku do właściciela i nie dużo brakowało, a został by mi ślady na stałe po tej konsultacji behawioralnej. Praca z psiakiem opierała się na ćwiczeniach z odwrażliwiania i przeciwarunkowania, które musiały przełożyć się na poprawę zachowania, przy odpowiednim zaangażowaniu właściciela.

,
Back To Top