Loading....

Behawiorysta dla agresywnych psów

Behawiorysta dla agresywnych psów

Pies Expert nie boi się pracy z psami które gryzą, dlatego oferujemy zajęcia dla psów agresywnych i reaktywnych. Behawiorysta dla agresywnych psów, przede wszystkim skupia się  na zdiagnozowaniu dlaczego pies zachowuje się w określny sposób, co nim kieruje ? Pracujemy metodą “BAT”, choć w języku polskim ten skrót kojarzy się z fizycznym batem i sprawianiu psu bólu, tak naprawę nie ma z tym nic wspólnego. Jest metoda opracowana przez Grishę Stewart z USA, a skrót oznacza behavior adjustment training czyli można tłumaczyć po polsku jako trening zmiany czy dostosowanie zachowania. Jaka jest to zatem metoda ? Na pewno pozytywna, pozwala psom na naukę nowych właściwych zachowań. Praca tą metodą pomaga przede wszystkim zdobyć pewność siebie psu  oraz rozwinąć jego umiejętności społeczne.

Dlaczego pies jest agresywny, reaktywny ?

Możecie oczywiście zadać sobie w tym monecie pytanie, dlaczego mamy poprawiać pewność siebie u psa, skoro zachowuje się agresywnie ? Zatem bardzo często podłożem agresji jest lęk, czy strach oraz problem z radzeniem sobie z emocjami. Psy które są pewne siebie rzadko wykazują zachowanie agresywne. Oczywiście możemy dla lepszego zobrazowania odnieść się do świata ludzi. Zadajcie sobie pytanie jakie osoby są agresywne ?  Pewnie większość z was ma przed oczami młodego człowieka, który szybko się pobudza i reaguje agresywnie bo nie radzi sobie z własnymi emocjami i nie jest w stanie ich kontrolować przez duże pobudzenie. Podobnie jak człowiek musi nauczyć się panować nad emocjami, tak samo musi zrobić to pies.

Zadzwoń
behawiorysta pies agresywny

Jak behawiorysta pracuje z psami agresywnymi metodą BAT 2.0. ?

Plusem tej metody jest praca w naturalnym środowisku i w normalnych sytuacjach, które zdarzą się na co dzień, a nie sztucznym środowisku. Pozwala pracować z psem w strefie komfortu i daje mu poczucie bezpieczeństwa.  Praca tym sposobem aranżuje bezpieczne scenariusze, w których zwierzęta uczą się nowych umiejętności społecznych i właściwych reakcji. Nagradzane są za spokojne zachowanie i właściwe reakcje. Jest ona szczególnie przydatna gdy pracujemy z wyzwalaczem – bodźcem, który powoduje określone zachowanie frustracji albo agresji. Jaki to może być bodziec ?

  • przechodzący pies,
  • poruszający się człowiek,
  • osoby jeżdżące na rowerze, hulajnodze, deskorolce,
  • przejeżdżający samochód,
  • tak naprawdę wszystko co pobudza Twojego psa i wywołuje u niego zachowanie agresywne, reaktywne.
behawiorysta dla agresywnych psów

Praca metodą BAT,  ma sens i przynosi oczekiwane efekty ale musi być:

  • przeprowadzona konsultacja w domu klienta i obserwacja zachowania w obecności bodźca wywołującego reakcję agresywną. Podczas spotkania behawiorysta może wprowadzić dodatkowe zalecenia, które należy zmienić w środowisku psa.
  • szkolenia w ramach jednej sesji odbywają się dzień po dniu, tylko wówczas przyniosą oczekiwane rezultaty.
  • w momencie prowadzenia terapii, właścicieli musi zrobić co w jego mocy, aby unikać reakcji psa na bodziec, wywołujący zachowanie agresywne, reaktywne.

Gdzie behawiorysta dla psów agresywnych prowadzi zajęcia ?

Szkolenia w Oświęcimiu

Szkolenia w Katowicach

Zobacz także

behawiorysta psi +

behawiorysta dla psa online +

szkolenia grupowe psów +

Back To Top